listopada 10, 2017

Zielone smoothie bowl

     Smoothie bowl podbija internety. Dlaczego ? Po pierwsze dlatego, że wygląda pięknie, a po drugie dlatego, że jest niezwykle zdrowe i smaczne.

A czym jest smoothie bowl ? To zmiksowane na mus owoce, podane z różnymi dodatkami. W smoothie bowl ważna jest kompozycja, tam nic nie ląduje przypadkowo, a niemal każdy dodatek jest przemyślany. Dlatego często pojawiają się plasterki owoców w kształcie serduszek, gwiazdek czy kwiatków, wycinane małymi wykrawaczkami do ciastek. Także wszelkie ziarna, płatki czy nawet małe słodycze komponują się idealnie, nadając smaku i wyglądu.

Kolory ! Smoothie bowl to feria barw i wybór...bo kolor smoothie zależy od użytych do jego przygotowania owoców lub dodatków.

Ja dziś stawiam na kolor ZIELONY ! Moje szpinakowe smoothie bowl nastraja optymistycznie i przełamuje jesienną chandrę.zielone-smoothie-śniadaniowe

PRZEPIS 
NA ZIELONE SMOOTHIE BOWL


Składniki:

  • 1 banan 
  • 1 owoc kiwi
  • garść liści szpinakuDodatkowo:

  • 1/2 owocu kiwi
  • 2 plasterki mango
  • ekspandowana gryka lub inne ziarna
  • liście szpinakuPrzygotowanie smoothie bowl:


1. Banana i kiwi obrać ze skórki, podzielić na mniejsze kawałki. Liście szpinaku umyć i osuszyć.

2. Składniki zmiksować na gładki mus.

* Latem warto przygotować smoothie bowl, na bazie banana mrożonego.3. Połowę kiwi obrać i pokroić w plasterki. Z plasterków kiwi i mango wyciąć kształty, foremką do małych ciasteczek.
Na wierzchu szpinakowego smoothie rozsypać ekspandowaną grykę lub inne ziarna lub płatki. Następnie wierzch udekorować owocowymi "kształtami" i świeżymi liśćmi szpinaku.


zielone-smoothie-ze-szpinakiem


zielony-koktajl-smoothie


szpinakowe-smoothie


Smacznego !

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2017 kolorowo-torcikowo