listopada 20, 2017

"Pyszne Obiady" Anny Starmach - recenzja książki

   Masz ochotę na pyszny obiad ? Dziś możesz przygotować go sam !

Pyszne, a zarazem nieskomplikowane przepisy na obiady, znajdziecie w najnowszej książce Anny Starmach.
Książka "Pyszne Obiady" to zbiór przepisów jurorki programu Master Chef. Znajdziecie tam przepisy nie tylko na dania główne i zupy. Są również przepisy na sałatki i pyszne desery.
Korzystając z przepisów z książki, macie możliwość przygotowania pełnego obiadu - od przystawki, poprzez danie główne, z deserem włącznie.


DANIA GŁÓWNE

Wśród dań głównych znajdziecie dania mięsne i rybne. Są przepisy na sycące dania makaronowe, zapiekanki oraz dania warzywne. Myślę, że każdy znajdzie tu coś co lubi i pokusi się o przygotowanie obiadu dla siebie i bliskich. Bo gotowanie to naprawdę świetna zabawa.


ZUPY

Zupy, które proponuje autorka, to przepisy tradycyjne, przeplatane nowoczesnymi. I tak - jest przepis na rosół czy pomidorową, ale jest też krem z buraków czy białych szparagów. DESERY

Mój ulubiony rozdział w książce, to oczywiście desery ! Tu również króluje tradycja i nowoczesność. 
Jeżeli poszukujecie idealnego deseru, który będzie zwieńczeniem obiadu, czy to tego "codziennego", czy może bardziej wyrafinowanego obiadu świątecznego, na pewno traficie w książce na ten idealny.
Mój hit z książki to sernik czekoladowy. Nie pogardziła bym także sezonowym ciastem marchewkowym czy też klasycznym drożdżowym ze śliwkami.

Wszystkie przepisy opisane są w sposób czytelny i przejrzysty. Nie ma tu miejsca na zbędne "pitu, pitu". Wskazówki dotyczące przygotowania potraw są krótkie i proste. 
Każdy z przepisów opatrzony jest niezwykle apetycznym zdjęciem. Już od samego patrzenia, można poczuć burczenie w brzuchu, a w ustach wzmożoną pracę ślinianek.

Jeżeli zatem jesteś zwolennikiem prostej, ale nie nudnej kuchni - książka "Pyszne obiady" Anny Starmach jest książką dla Ciebie.


Książka do nabycia w księgarni internetowej znak.com.pl
Koszt: 25,86 zł  - akurat trwa promocja !

1 komentarz:

Copyright © 2017 kolorowo-torcikowo