sierpnia 23, 2017

"KIPI KASZA" - recenzja książki

   Już kilka miesięcy temu był wielki fejm i wielkie halo o książkę "Kipi Kasza" wydawnictwa Samo Sedno .
Kto siedzi w kulinariach lub choć trochę interesuje się gotowaniem na pewno słyszał o tej  książce.

Czy "Kipi Kasza" to naprawdę taki hit ? Czy warto mieć ją w swojej biblioteczce lub choć przez chwilę zajrzeć do środka ? Wszystko znajdziecie w recenzji.


kipi kaszaKsiążka "Kipi Kasza" to dzieło dwóch Panów -  Pawła Łukasika i Grzegorza Targosza. Panowie an co dzień prowadzą bloga kulinarnego Gotowanie z Pasją, na którym to prezentują przepisy nie tylko z kaszą w roli głównej.


Dlaczego kasze ?

Myślę, że autorzy chcieli pomóc nam, gotującym "ugryźć kaszę". Bo kasza to wcale nie taka łatwa sprawa...
Zapewne każdy z Was pamięta kaszę manną z dzieciństwa, często i gęsto nielubiany sos z kaszą gryczaną czy krupnik ! Lubiliście - bo ja nie. Wtedy nie, teraz lubię każdą kaszę i jem ją dość często.


A czy wiecie, że kasza to nie tylko te proste dania ?
Kasza daje wielkie pole do popisu i do tworzenia wspaniałych dań i te właśnie znajdziemy w książce "Kipi Kasza".Książka zaczyna się wstępem, w którym poznacie historię kaszy, dowiecie się kilku historycznych ciekawostek i faktów z historii Polski i Świata.

W dalszej części wstępu poznacie rodzaje kasz z omówieniem każdej z nich.
Czy wiedzieliście, że kuskus, kasza manna i bulgur to jedno i to samo zboże, a mianowicie - pszenica ? Niby to samo, a takie różne, prawda ?

Poznacie też techniki przygotowywania kasz, porady dotyczące przechowywania i krótką informację o kaszy w diecie bezglutenowej.

Całą książka, a raczej wszystkie zawarte w niej przepisy opierają się na 10 przepisach podstawowych i tymi właśnie przepisami rozpoczyna się część z recepturami.
Są to proste przepisy i porady dotyczące sposobu gotowania i przygotowywania poszczególnych kasz.
Wszystkie pozostałe przepisy zostały podzielone na odpowiednie działy tematyczne. I tak znajdziecie w książce przepisy na:
  • sałatki
  • zupy
  • dania główne
  • kolacje
  • desery

Czy Wam również w tym zestawieniu brakuje działu "śniadania" ? Myślę, że było by to świetne uzupełnienia, choć dania, które z powodzeniem można przygotować na śniadanie, znajdujemy w dziale "Desery".

Autorzy przekonują, że kasza to bogactwo, z którego należy czerpać. Piękne fotografie zachęcają do przygotowania prezentowanych potraw.
Kolorowe i niezwykle apetyczne dania kuszą...kuszą...i kuszą...
Jeśli do dej pory nie byłeś fanem dań z kaszy, być może nie jadłeś jeszcze dobrze przygotowanej kaszy. Być może ta książka jest dla Ciebie i dzięki niej Twoja dieta stanie się bogatsza w składniki odżywcze i mineralne.

Książka nie należy do najtańszych, ale jest to duży format, w twardej oprawie. Cała książka to 245 stron, zadrukowanych na bardzo dobrym papierze. Myślę, że warto wydać te pieniądze.


**********************************************

Cena książki: 59,90 zł
Do kupienia: "Kipi Kasza" wyd. Samo Sedno

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2017 kolorowo-torcikowo