czerwca 27, 2017

"Wiecznie Głodny" dr med. David Ludwig - recenzja książki

   W moje ręce trafiła bardzo ciekawa książka, pt. "Wiecznie głodny? " i dziś chciała bym Wam przybliżyć w wielkim skrócie treść i najważniejsze "prawdy" w niej zawarte.
Książka jest dziełem doktora Davida Ludwiga, profesora żywienia Harvard Medical School. Doktor Ludwig to wybitny ekspert w zakresie badań nad otyłością. Pracuje jako endokrynolog w szpitalu dziecięcym w Bostonie.
David Ludwig na podstawie własnych doświadczeń i szeregu badań wypracował nowy schemat diety, oparty na 3 fazach. Zaczerpnął z popularnych diet, jak na przykład: śródziemnomorska, paelo, niskowęglowodanowa i inne, odrzucając elementy, które uznał za szkodliwe. Tym samym wypracował kompleksowy program, który nie tylko odchudza, ale także poprawia samopoczucie i co najważniejsze - zdrowie.Autor zapewnia, że jest to ostatnia książka o odchudzaniu, jakiej będziesz potrzebował.  Przekonuje także, że przedstawiona w książce dieta, leczy prawdziwe przyczyny otyłości, bez głodzenia się, liczenia kalorii i efektu jojo.


Rewolucyjny program, przedstawiony w książce, opiera się na 3 fazach, które pozwolą:
  • aktywować intensywny proces odchudzania dzięki ograniczeniu węglowodanów
  • przestawić metabolizm na tryb spalania
  • przejąć kontrolę nad swoim ciałem i ustabilizować wagę

Doktor Ludwig przeprowadził pilotażowy program, na wybranej grupie 237 uczestników. Program trwał 16 tygodni. Niektórzy z uczestników na wadze tracili bardzo szybko, inni nieco wolniej. Niemniej  u każdego następował znaczny spadek w obwodach oraz co ważne - zmniejszenie ryzyka wystąpienia poważnych chorób serca i innych.
Uczestnicy mogli także zaobserwować u siebie takie objawy jak zmniejszenie uczucia łaknienia, długotrwałe uczucie sytości po posiłkach, mniej napadów obżarstwa i zachcianek, przypływ energii i lepsze samopoczucie.

Doktor Ludwig zachęca do skorzystania z jego porad, podsuwając w książce prosty plan diety. Każda faza została odpowiednio opisana, opatrzona stosownymi grafikami i tabelami, ułatwiającymi wybór odpowiednich produktów do każdej fazy.

"Jeśli chcesz spektakularnie schudnąć, możesz się głodzić. Ale jeśli zależy ci na zrównoważonym, trwałym spadku wagi, dobrze nakarm swoje komórki tłuszczowe" - pisze autor.

W książce znajdziecie także plany posiłków oraz bardzo dużo przepisów, także dla wegan i wegetarian.Czy przekonał mnie dr David Ludwig ?

Jak najbardziej. Wszak teraz, w okresie wakacyjnym nie skuszę się na przejcie na dietę, tak z początkiem jesieni spróbuję wykonać ten plan. Nie po to by chudnąć ( bo raczej nie muszę ), ale po to by dostarczyć swojemu organizmowi porządnej dawki dobrych kalorii, odżywić komórki i wreszcie pożegnać to uciążliwe, chroniczne zmęczenie, które ostatnio bardzo daje mi się we znaki.Gdzie kupić ?

Jeśli i Wy macie chęć skorzystać z porad dr Ludwiga, książkę kupicie na www.znak.com.pl, obecnie w promocyjnej cenie 27,93 zł.

1 komentarz:

  1. Brzmi bardzo zachęcająco :) Z pewnością sięgnę :)

    Pozdrawiam :)
    Ola

    OdpowiedzUsuń

Copyright © 2017 kolorowo-torcikowo