stycznia 05, 2016

Pierniczkowa magia...czyli dziecięca radość podczas warsztatów dekorowania pierniczków

     Święta już za nami...ale powspominać przedświąteczne wydarzenia warto. W Świętach kryje się jakaś magia, dla jednych oczywista, dla innych utajona. Magię odkrywają i magią tą żyją beztroskie dzieciaczki. To w ich towarzystwie powracamy do naszych najpiękniejszych wspomnień, tych z dawien dawna, tych bardzo odległych, przechowywanych w zakamarkach pamięci. Odkrywamy na nowo, co jest najważniejsze, za czym warto gonić, a co odłożyć na jutro.
18 grudnia podczas warsztatów dekorowania pierniczków, zorganizowanych dla pierwszaków ze Szkoły Podstawowej w Stróży miałam okazję oglądać radość, szczęście i beztroskę. Widziałam pasję, kreatywność i chęć tworzenia. Małą szkolną salkę wypełniły dziecięce chichoty i rozmowy pełne zachwytów. I w tej atmosferze, przesyconej szczęściem, powstawały bajecznie kolorowe pierniczki...

Wydarzenie mogło odbyć się, dzięki uprzejmości marki Dr.Oetker . Produkty Dr.Oetker to cała gama dekoracji cukrowych, czekoladowych, opłatkowych. To kolorowe lukry, pisaki cukrowe, posypki. Dzięki takim ozdobom dekorowanie ciastek daje wiele satysfakcji, a efekt końcowy zachwyca.

Jako, że podczas warsztatów nie mieliśmy możliwości wypiekać na miejscu ciasteczek, to nader zaszczytne zadanie przypadło w udziale mojej Igusi. Wałkowanie, wycinanie, układanie  i pieczenie. Iga spisała się doskonale i z pełnym pudełkiem świeżo wypieczonych pierniczków pomaszerowała do szkoły.
O warsztatach możecie także przeczytać na portalu KRASNIK24.PL. Obejrzycie tam też zdjęcia prześlicznych pierniczków. Zapraszam !


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2017 kolorowo-torcikowo