czerwca 02, 2015

Owocowo-warzywne warsztaty kulinarne dla dzieci

    30 maja znowu miałam okazję przeprowadzić kulinarne warsztaty dla dzieci. Temat warsztatów idealnie zgrał się z pewnym świętem, a mianowicie ze Światowym Dniem Soków.
Owocowo-warzywne warsztaty miały na celu uświadomić małych uczestników oraz ich rodziców, jak bardzo ważne jest codzienne spożywanie 5 porcji owoców, warzyw oraz soków a także, jak łatwo i szybko stworzyć pyszną i zdrową przekąskę,  z mnóstwem witamin.
Jak to zwykle bywa na zajęciach z dziećmi, było bardzo wesoło, a chwilami też  trochę głośno ;) Niemniej jednak daliśmy radę dotrwać do końca i wykonać każde z przewidzianych na ten dzień dań.Jako pierwsze przygotowaliśmy owocowe szaszłyki. Tu każdy komponował po swojemu, nabijając na patyczki kawałki ulubionych owoców. Jedne szaszłyki były skomponowane niemal ze wszystkich dostępnych owoców, inne dzieci wybierały 3-4 owoce. Szaszłyki zjadano na bieżąco, także mam pewność, że smakowało.
Po chwili przerwy na zabawę zasiedliśmy do przygotowania warzywnych kanapek. Zadaniem dzieci było skomponowanie swojej kanapki, ale kanapka musiała zawierać mnóstwo warzyw.  I tu znowu każdy wkładał do kanapki to co lubi najbardziej. Do kanapek zrobiliśmy sosy - szczypiorkowy i pietruszkowy. Kanapki wyglądały przepięknie, takie kolorowe, że aż ślinka ciekła...

Ostatnim etapem warsztatów było zmiksowanie kolorowych koktajli owocowych. Korzystaliśmy tego dnia z bogactwa zakupionych owoców, ale także z podarowanych przez markę Tymbark soków.
A co zmiksowaliśmy ? Oto lista:
  • koktajl truskawkowo-mleczny
  • koktajl truskawkowo-kokosowy
  • koktajl żółty, czyli mango, banan, nektarynka
  • smoothie zielone ( kiwi, jabłko, gruszka ) z sokiem ananasowym Tymbark
  • smoothie wieloowocowe z sokiem ananasowym


Warsztaty odbyły się dzięki finansowaniu Starostwa Powiatowego w Kraśniku oraz bezpłatnemu udostępnieniu Świetlicy Wiejskiej w Stróży przez Pana Wójta. DZIĘKUJEMY :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2017 kolorowo-torcikowo