maja 30, 2015

Światowy Dzień Soku obchodzę z sokami Tymbark

  To właśnie dziś, 30 maja, obchodzony jest Światowy Dzień Soku. Kto wymyślił takie święto ? Nie wiem ! Wiem jednak jedno, sok to zdrowie i warto o nim pamiętać nie tylko przy specjalnych okazjach i świętach mu dedykowanych.Sok to zastrzyk energii i porcja składników odżywczych. Sok to najszybszy posiłek, dostępny na wyciągnięcie ręki. Czy pijesz soki ? Czy wiesz, że sok to jedna z pięciu porcji owoców i warzyw, które powinieneś spożywać każdego dnia ? Zachęcam Cię do picia soków, zarówno owocowych, jak i warzywnych każdego dnia. Wybieraj je zwłaszcza w dni wypełnione mnóstwem obowiązków, kiedy potrzebujesz być w formie, a czasu na porządny posiłek brakuje. Sięgaj po nie na wycieczkach, w szkole ( jeśli jesteś jeszcze uczniem ),w pracy.


Podstawą prawidłowego odżywiania jest śniadanie - najważniejszy posiłek dnia. Dobrze zbilansowany daje siłę na cały dzień. Szklanka soku do śniadania dostarczy całą gamę wartości odżywczych, niezbędnych do funkcjonowania organizmu przez całe 24 godziny. Soki zawierają karotenoidy, które podwyższają poziom szczęścia. Pij wiec sok i bądź szczęśliwy.

Według badań Europejskiego Stowarzyszenia Soków Owocowych ( AIJN ) Polacy najchętniej wybierają sok pomarańczowy. Zaraz po nim soki warzywne. Na miejscu trzecim i czwartym odpowiednio znalazły się sok jabłkowy i sok grejpfrutowy. Ja znajduję się w grupie przodującej, też najchętniej sięgam po sok pomarańczowy. A Ty jaki sok wybierasz ?
Te same badania wykazały, że przeciętny Polak wypija 17,5 litra soków rocznie. To wciąż za mało.

Soki owocowe i warzywne, to lekko strawy, nie obciążający żołądka posiłek. Nie zawierają tłuszczów, są więc przyjazne dla naszej figury. Soki są bogate w łatwo przyswajalne węglowodany, dzięki czemu szybko dają nam porządny zstrzyk energii.Są też źródłem witamin, szczególnie z grupy C, która stoi na straży układu immunologiczny i chroni przed infekcjami.

Czy przekonałam Cię do wypicia szklanki soku ? Jeśli jeszcze nie, to powiem ci jeszcze, że sok to produkt naturalny, pozyskiwany z owoców i warzyw, wolny od wszelkich dodatków. Zgodnie z prawem, nie wolno dodawać do niego żadnych sztucznych substancji, konserwantów, barwników i aromatów, nie pochodzących z owocu z jakiego został wyprodukowany. Pamiętaj - czytaj etykiety, tylko to pozwoli Ci wybrać dobry, prawdziwy sok. A ja polecam Ci soki Tymbark !Smacznego i na zdrowie !

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2017 kolorowo-torcikowo