grudnia 29, 2014

Konrad Gaca "Kuchnia Fit" - recenzja książki

  Jak tam moi mili, przejedzeni po Świętach ? Ja muszę się przyznać, że wszelkie ograniczenia poszły w kąt i pofolgowałam sobie dość mocno. Dlatego teraz sięgam po książkę Konrada Gacy "Kuchnia Fit" i przez najbliższy czas zadbam o lekką strawę dla swego organizmu.


Konrad Gaca w swojej książce prezentuje bardzo ciekawe, a jednocześnie nieskomplikowane przepisy na śniadania, obiady i kolacje. W każdym z przepisów na próżno szukać zmyślnych składników, których zakup niejednokrotnie wiąże się z maratonem po wielu sklepach. Do przygotowania dań z książki, wystarczy jeden wypad do najbliższego Wam sklepu i zakup podstawowych artykułów spożywczych.

W książce znajdziecie także przepisy na domowe pieczywo, desery ( tak, też się ucieszyłam, że dieta może być słodka ;) ) oraz tzw. "odchudzone" propozycje dań świątecznych, zarówno tych na minione już Boże Narodzenia, jak  i tych na zbliżającą się Wielkanoc.

Każdy przepis prezentowany w książce, opatrzony został dodatkowymi informacjami, dzięki którym wiemy, jaki wpływ na nasz organizm wywiera danie, np.:

 "Tatar z łososia z awokado i limonką"
* posiłek poprawia myślenie, korzystnie oddziałuje na układ nerwowy
* danie korzystnie wpływa na układ krwionośny
* składniki zawarte w posiłku poprawiają odporność
* pomoc w regeneracji mięśni,

oraz wartością kaloryczną dania.

Dodatkowo, na każdej stronie z przepisem, znajdziecie ciekawą informację typu "czy wiesz, że ... ", jak np. rukola zawiera duże ilości jodu i kwasu foliowego.
Poza przepisami, w książce znajdziecie  historie niezwykłych przemian. To prawdziwe historie ludzi, którzy dokonali w swym życiu wielkich rzeczy, a mianowicie, podjęli decyzję o zmianie trybu życia. W wyniku ciężkiej pracy ( nie ukrywajmy, treningi i bycie na diecie, wymaga nie lada poświęceń ) stracili znacznie na wadze, stali się "nowymi" ludźmi, ludźmi pełnymi energii i chęci do działania, ale przede wszystkim - ludźmi zdrowymi !Książka, którą otrzymałam, ze specjalną dedykacją od Pana Konrada, będzie dla mnie takim drogowskazem po kuchni fit. Jestem pewna, że już niebawem wykorzystam wiele z prezentowanych w niej przepisów, a także, stworzę nowe, inspirują się przepisami Konrada Gacy.


A teraz przytoczę Wam motto, które znajduje się na tyle książki:

" Droga do zdrowego życia prowadzi przez kuchnię... "

1 komentarz:

  1. Zachęcająca i fit :) recenzja ... Masz dobre pióro.
    Pozdrawiam
    Szkat

    OdpowiedzUsuń

Copyright © 2017 kolorowo-torcikowo