stycznia 17, 2018

"Eat Pretty Every Day" - recenzja książki ( NIE ) zwykłej

    Nowy rok rozpoczął się na dobre. Zapewne wielu z Was poczyniło postanowienia, zaplanowało małe lub większe zmiany w swoim życiu, pomyślało o czymś nowym i lepszym...

Czasem trudno dotrzymać postanowień, tym bardziej, gdy są one mocno wygórowane. Takie postanowienia są trudne do zrealizowania, ale nigdy nie niemożliwe. Wystarczy chcieć.

Warto jednak pomyśleć też o drobnych zmianach w swoim życiu, wprowadzeniu rytuałów i fajnych elementów, które pozwolą nam być szczęśliwymi. Moja rada - bądź czasem egoistą i pomyśl tylko o sobie.

Jakiś czas temu otrzymałam cudowną książkę. Książka autorstwa Jolene Hart -"Eat Pretty Every Day" to zbiór cennych porad, które pozwalają w sposób wyjątkowy zadbać o piękno, zdrowie i szczęście.
Jolene zachęca, by codziennie robić jedną rzecz, która doda nam blasku. Wystarczy kilka minut  dziennie, minut przeznaczonych tylko i wyłącznie siebie. W ciągu tych paru minut można zdziałać naprawdę wiele.

Ksiażka "Eat Pretty Every Day" podzielona jest na 4 rozdziały - cztery pory roku. Każda strona książki to jeden z 365 dni roku. A każdy dzień to jedna porada, przepis lub inspiracja. Znajdziecie tu przepisy kulinarne, ale również przepis na domowe kosmetyki. Cenne rady autorki, pozwolą Wam w łatwy i prosty sposób poradzić sobie z każdym przepisem.
Inspiracje i porady mają za zadanie pokazać Wam, jak w "inny" i lepszy sposób radzić sobie z codziennymi problemami, czy to tymi natury kobiecej, zdrowotnej czy też psychicznej.

Jolene twierdzi, że zdrowie i piękno zależy przede wszystkim od nas samych. Wpływa na nie zarówno nasza dieta, jak i sposób myślenia. Dlatego warto rozpoczynać każdy dzień od pozytywnego myślenia. Spróbuj obudzić się i od razu pomyśleć - "dziś będzie piękny dzień" lub " dziś wszystko mi się uda". Zobaczysz - to działa !


A czy zastanawiałaś się nad tym, że Twoje piękno, zdrowie, promienna cera zależą od tego, w jaki sposób traktujesz swoje ciało ? Spróbuj zwracać większą uwagę na to co jesz. Potraktuj swoją skórę dobroczynnymi kosmetykami - wcale nie drogimi luksusowymi, a takimi domowymi, własnoręcznie przygotowanymi. Na pewno masz w szafkach zioła, miód i inne cuda.


Sama książka jest wydana przepięknie...i tak inaczej niż wszystkie książki. Urocza okładka, nadaje jej dziewczęcego wyglądu i wprost zachęca do ciągłego przeglądania. Każdą stronę zdobią kwiatowe motywy. Połączenie granatowej i czerwonej czcionki kontrastuje ze sobą, a jednocześnie tworzy spójną całość.
Myślę, że książka ta powinna znaleźć się w posiadaniu każdej kobiety.

*******

Książkę kupicie w księgarni internetowej ZNAK
Cena książki: 27,93 zł

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2017 kolorowo-torcikowo