lipca 11, 2016

Wakacyjne warsztaty kulinarne dla dzieci

   Po raz kolejny udało mi się zorganizować bezpłatne warsztaty kulinarne dla dzieciaków z mojej okolicy. Tym razem szaleliśmy w "letnich klimatach". Wspólnie z uczestnikami warsztatów przygotowaliśmy lemoniady i wody smakowe.
Warsztaty nie odbyły by się, gdyby nie nasi sponsorzy. Ogrom owoców otrzymaliśmy dzięki uprzejmości TESCO. Z kolei wodę mineralną, na której to przygotowywaliśmy napoje podarowała nam firma Jurajska. Przepiękne buteleczki i słoiczki do lemoniad zasponsorowała marka WECK  ( polecam każdemu zajrzeć do ich sklepu ).
Ciekawe smakowo bazy do lemoniad oraz drobne dla dzieci ufundowała Cukieteria.Pierwotnie nasze warsztaty i towarzyszący im piknik planowane były na dzień 1 lipca. Niestety pogoda kapryśną ostatnio jest i burza zniweczyła nasze plany. Ostatecznie spotkaliśmy się 4 lipca w godzinach popołudniowych na placu zabaw w miejscowości Kolonia Stróża. Na wydarzenie przybyło zacne grono uczestników w wieku od 5 do 12 lat.Na stole czekały już różnorodne owoce, m.in: arbuzy, melony, owoce kiwi, morele, brzoskwinie i inne. Pachnąca mięta i bazylia miały nadać napojom aromatu.


Działania zaczęliśmy od wspólnego przygotowania lemoniady cytrynowej. Dzieci ochoczo i z werwą wyciskały sok z cytryn. Musiały wycisnąć go całkiem sporo, bo na lemoniadę przygotowałam 8-litrowy słój.


Gdy nasza wspólna lemoniada byłą już gotowa, przyszedł czas na puszczenie wodzy fantazji... Teraz każdy mógł przygotować napój/napoje wedle własnych upodobań., dodając te owoce i dodatki, które najbardziej lubi. Różnorodność barw i smaków zadziwiała...Kiedy pragnienia zostały ugaszone, a siły nieco opadły zakończyliśmy spotkanie. Pomocni rodzice pomogli w uprzątnięciu bałaganu...

Myśl, że przed nami jeszcze nie jedno kulinarne wydarzenie :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2017 kolorowo-torcikowo